Jest zima to musi być zimno, tak? 0
Jest zima to musi być zimno, tak?

„Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno, tak?”

Nic tak nie oddaje ducha zimy jak cytat z kultowej polskiej komedii. Wiele przedstawicielek płci pięknej rezygnuje z aktywności fizycznej w najchłodniejszych miesiącach roku, zaś ewentualne plany o poprawie sylwetki odkłada na wiosnę. Nie da się ukryć – niska temperatura, krótki dzień, śnieg, a nierzadko również chandra, nie sprzyjają owocnym treningom. Ze względu na mało dogodne warunki atmosferyczne, dobrą opcją wydaje się 5 minut dla sportu w domowym zaciszu. O zakupie jakiego sprzętu warto pomyśleć, zanim zimowe zaspy odetną kurierowi drogę do naszego mieszkania?

Ćwiczenia fizyczne zimą – przyjemne do pewnego stopnia… (Celsjusza)

Ćwiczenia fizyczne „w czterech ścianach” stanowią praktyczną alternatywę dla aktywności na świeżym powietrzu. Nawet jeżeli niestraszne nam ujemne temperatury, nieprzychylne warunki atmosferyczne mogą całkowicie uniemożliwić nam wyjście z domu. Porzucenie sportu na tak długi okres może się poważnie odbić na naszym zdrowiu – cielesnym i duchowym. W uniknięciu ewentualnych „zastojów” pomoże nam odpowiednio dobrany sprzęt. Kilka dobrej jakości przyrządów zamieni każdy dom w małą, prywatną siłownię.

TOP5 przyrządów do ćwiczeń zimą

  1. Ławeczka do ćwiczeń. Wyjątkowo niedoceniana i niezwykle funkcjonalna – ławka do ćwiczeń sprzyja treningom z własnym ciężarem. Chociaż wydaje się, że przyrząd ten dedykowany jest przede wszystkim mężczyznom (w połączeniu ze sztangą), odpowiednio wykorzystany pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń angażujących mięśnie klatki piersiowej, pleców, brzucha oraz nóg.
  2. Mata do ćwiczeń. Pomijana przez panie równie często co ławeczka, doskonale sprawdzi się w przypadku kobiet, które preferują klasyczną gimnastykę, a także ćwiczenia prezentowane przez trenerów-celebrytów: „10 minutowy trening brzucha”, „Najlepsze ćwiczenia dla początkujących”, „Ćwicz przez 10 minut przed snem i zobacz, co się stanie”.
  3. Właściwy trening na stepperze sprawi, że ubranie latem dwuczęściowego kostiumu kąpielowego, nie będzie dla nas żadnym problemem. Chociaż przyrząd ten dedykowany jest przede wszystkim do treningu mięśni nóg oraz pośladków, regularnie wykorzystywany może mieć wpływ na całą naszą sylwetkę.
  4. Wszechstronne, zaawansowane technologicznie rozwiązanie sprzyja treningom różnego rodzaju. W zależności od naszych potrzeb czy preferencji możemy wykonywać nań ćwiczenia odchudzające (ukierunkowane bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej), trening kondycyjny oraz trening ogólnorozwojowy, a także ćwiczenia wzmacniające niemal wszystkie partie mięśniowe.
  5. Stacjonarny rower treningowy. Rowerek stacjonarny to nieco wygodniejsza alternatywa dla bieżni. W porównaniu do niej nie tylko nie obciąża stawów, ale i pozwala na znacznie większe spektrum rozwiązań treningowych. Niewielkich rozmiarów urządzenie sprzyja ćwiczeniom relaksacyjnym, wydolnościowym, wzmacniającym, a także siłowym.

Kupując sprzęt do ćwiczeń powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami oraz upodobaniami. Rozszerzanie domowej siłowni o kolejne przyrządy sprawi, że „trening domatora” stanie się naszą codziennością, nie zaś alternatywą np. w przypadku brzydkiej pogody.

Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl