Zdrowe postanowienia noworoczne? 5 rzeczy, które ci pomogą! 0
Zdrowe postanowienia noworoczne? 5 rzeczy, które ci pomogą!

5 pomysłów na sportowy prezent

Święta za nami… Niemal każdy otrzymał coś, co wzbudziło uśmiech na jego twarzy. Przed nami Nowy Rok - czas na nowy start i zdrowe zmiany, w naszym życiu. Zastanawiasz się co kupić osobie z nadwagą tak, żeby jej nie urazić, a jednocześnie zachęcić do wprowadzenia pozytywnych zmian? Oto nasza subiektywna lista prezentów, która uwzględnia najważniejsze aspekty dla zrzucenia wagi: odżywianie i ruch.

 

 

  1. Karnet na siłownię

Polacy coraz chętniej wybierają prezenty z kategorii przeżyć. Chcesz zmotywować bliską Ci osobę do aktywności? Z karnetem w ręku będzie łatwiej wybrać się na basen czy na siłownię, żeby go wykorzystać. Uważasz, że karnet jest jednak zbyt zobowiązujący? Niech to będzie wstępny trening z personalnym trenerem albo lekcja pływania. Basen jest opcją polecaną dla osób „w każdej wadze”. Nie trzeba nawet pływać, wystarczy poruszać się w wodzie, chodzić przynajmniej zanurzonym do kolan, a opór wody będzie działał jak delikatny masaż ciała i jednocześnie pozwalał na bezpieczny ruch.

Basen i siłownia odpada? Pomyśl o aktywnościach, które nie tylko będą służyły zdrowemu ruchowi, ale też sprawią przyjemność obdarowanej osobie. Może to będzie prywatna lekcja tanga z argentyńskim tancerzem? Albo wspólny wyjazd na weekend z jogą? Możliwości są niemal nieograniczone. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i upodobań osoby, którą chcesz obdarować. 

  1. Kije do nordicwalking

Nie oczekuj, że osoba z nadwagą, która odwykła od ruchu, z dnia na dzień przemieni się w wyczynowca. Lepiej do mety dojść powoli, niż nigdy nie wystartować. Dlatego na początek, żeby nie przerazić treningami spod znaku: „krew, pot i łzy”, możesz kupić kije do nordicwalking. Czy jest coś bardziej naturalnego dla człowieka niż chodzenie? Spacery może uprawiać każdy, przez cały rok, w każdym miejscu. Jest to uniwersalna aktywność. A jeśli jeszcze połączymy to z wycieczką do lasu, będzie czystą przyjemnością. 

  1. Smartwatch

Chyba większość z nas posiada gen grywalizacji. Uwielbiamy rywalizować, choćby sami ze sobą. Dlatego w treningach, jak i innych wyzwaniach spod znaku „chcę to osiągnąć”, wszelkie elementy grywalizacji nakręcają nas do zdobywania kolejnych etapów i nie porzucania podjętego wyzwania. Czasem wystarczy krokomierz, który będzie każdego dnia informował nas ile kroków wykonaliśmy, a także o spalonych kaloriach. Wymagającym radość sprawi smartwatch, który będzie monitorował różne aktywności (jak joga czy bieganie), liczył spalane kalorie, ale także sprawdzał tętno, fazy snu czy poziom stresu. Obecnie na rynku jest coraz większy wybór opasek monitorujących aktywność i zegarków nie tylko dla biegaczy

  1. Książka kucharska

Jeśli ktoś nie radzi sobie z nadwagą, często problemem jest niewłaściwe odżywanie. Odpowiednia książka kucharska może wspomóc w przygotowywaniu odpowiednio zbilansowanych posiłków. 

  1. Planer

Koniec roku oznacza kupowanie kalendarzy na następnych rok. Zamiast typowego kalendarza, poszukaj planera, który pomoże zaplanować listę aktywności lub posiłków. Dobre planowanie to podstawa do przeprowadzania zmian, jak w tym przypadku zmiany stylu życia na bardziej fit!

Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl