4 rzeczy, za które orbitekowi podziękuje twoje ciało 0
4 rzeczy, za które orbitekowi podziękuje twoje ciało

4 rzeczy, za które podziękujesz orbitekowi 

Orbitrek to urządzenie, które łączy w sobie efekt steppera, bieżni oraz roweru stacjonarnego – czyli combo. Czy pozwala zrzucić kilogramy i dobre działa na sylwetkę?

Orbitek jest urządzeniem do ćwiczeń, które łączy w sobie zalety innych, wcześniej znanych urządzeń kształtujących poszczególne elementy sylwetki. To sprzęt, z którym można ćwiczyć nie tylko na siłowni, ale także w domu – warunek efektywnych ćwiczeń jest jeden – świadomość kształtowania poszczególnych partii ciała. Wymiary i regulacja oporu orbitreka musi odpowiadać potrzebom użytkownika, ale to tylko część funkcjonalności. Co jednak sprawia, że orbitrek wydatnie kształtuje nasze ciała?

        Oto powody:

  1. Zredukujesz tłuszcz, czyli pomniejszy się twoja objętość w pasie

Orbitrek dzięki bardzo zróżnicowanemu naciskowi na różne grupy mięśni, potrafi wydatnie zredukować tkankę tłuszczową w miejscach, które są w trakcie ćwiczeń kardio zupełnie nieaktywne. Nie rozbija co prawda komórek tłuszczowych, ale wydatnie zwiększa tempo metabolizmu. Wystarczy wsłuchać się we wskazówki trenera lub instrukcję obsługi orbitreka, a efekt będzie piorunujący.

  1. Orbitek pomoże zwiększyć ci wydolność

Ćwiczenia na orbitreku świetnie wpływają na wydolność, bo stymulują pracę układu krążenia. Większa ilość pompowanej krwi zapobiega rozwojowi chorób takich jak nadciśnienie oraz miażdżyca, a do tego dobrze wpływa na leczenie cukrzycy i nadciśnienia.

  1. Orbitrek pomoże Ci zaangażować części ciała, o które nie dbasz!

Dzięki orbitrkowi angażujemy te partie mięśni, które są uśpione podczas treningów siłowych oraz tych z kierunku fitness. Orbitrek modeluje uda, pośladki i łydki – jeśli tylko jest elementem regularnych treningów! Ponadto obciążanie poszczególnych części ciała nie odbywa się kosztem naszego zwiększonego obciążenia. Bardzo trudno zmęczyć się ćwicząc z orbitrekiem, dlatego to doskonałe urządzenie zwłaszcza dla leniwych i szybko nudzących się osób.

  1. Modelowanie sylwetki z orbitrekiem jest bardziej trwałe

Ćwiczenia na orbitreku angażują większość mięśni. Co za tym idzie w efekcie treningu na orbitreku wzmacniamy i kształtujemy mięśnie i stosujemy trening wszechstronny. Efekt jest taki, ze ciało staje się bardziej elastyczne, zaś modelowanie staje się łatwiejsze, a jego efekt bardziej długotrwały. Ruchy wykonywane podczas ćwiczeń na orbitreku to połączenie najbardziej angażujących sportów, ale jest coś jeszcze w modelowaniu sylwetki dzięki temu urządzeniu, a mianowicie naturalność ruchów. To właśnie dzięki tej naturalności, poszczególne mięśnie są kształtowane w sposób identyczny z tym, z którym mamy do czynienia podczas górskich wycieczek czy biegów na nartach.

Sprawdź sam! Powodzenia!

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl